Jirka

VUT

Hlasuj pro Jirku

BRNO-VUT-kral (1)
Tanči, dokud můžeš! A když nemůžeš, tak přidej víc!

Ahoj, Jsem Jirka a pocházím ze Zlína. Ale už během střední jsem jezdil do Brna na taneční tréninky a během toho si ho zamiloval. Věděl jsem, že tady chci pokračovat na vysokou a už na bakaláři, kterého jsem udělal na strojárně, si moje srdce získal vesmír a zamířil jsem na obor „Space Applications“. S profesionálním tancováním (až na vyučování lekcí) jsem sice skončil, abych se mohl věnovat studiu, práci v mezinárodní kosmické firmě a taky naplno studentskýmu životu! Ale i tak to rád roztančím na každým parketu, a doufám, že i společně s Vámi!

Proč by ses chtěl stát Králem Majálesu 2024?

Myslím si, že bych měl být králem hned z několika důvodů. Jsem vášnivý tanečník, který v sobě spojuje lásku k lidem a vesmíru. Své srdce jsem propůjčil dvěma fakultám, které mi poskytují široký rozhled a pochopení pro různorodé potřeby studentů. Jsem si vědom jejich problémů a chci se aktivně podílet na jejich řešení. Jako člen vedení studentského týmu YSpace a student Space Applications se zapojuji do projektů, které posouvají hranice našeho poznání. Chtěl bych pomocí mého projektu podobné týmy přiblížit všem studentům. Rád spojuji lidi a budu vytvářet silný kolektiv, který bude mít za cíl vrátit královskou korunu zpět na VUT. S mými dobrými organizačními schopnostmi a podporou skvělého týmu jsme připraveni dosáhnout našich cílů a neustále zlepšovat studentský život v Brně!

Co pro tebe znamená Brno a čeho si na tomto městě nejvíc vážíš?

Brno je pro mě životní styl. Všichni si z něj dělají srandu, Pražáci, Slováci... a vlastně i my Moraváci. Bez toho by to ale byla nuda a ta tady naštěstí vůbec není. Troufám si říct, že minimálně v Česku žádné podobné místo s takovým množstvím mladých lidí není, a přesně to, činí Brno jedinečným. Brno je synonymem studentského života s nekonečným množstvím akcí, přednášek, restaurací, hospod, koncertů a jiných možností se seznamovat a kulturně žít, a nejlepší na tom je, že to máme všechno vlastně za rohem. Baví mě, jak se mi město pořád mění před očima. Pokaždé, když vyjdu z bytu, překvapí mě nějaký nový zajímavý projekt, a to dokonce i po těch pěti letech, co už tady žiju. To nejpodstatnější ale je, že jsem si tu za ty roky udělal nespočet přátel a zážitků, které z Brna udělali můj druhý domov. Proto pro mě tohle město bude vždy něčím speciálním, a i kdyby mě v budoucnu osud zavál jinam, vždycky budu na Brno vzpomínat a rád se sem vracet.

Je ještě něco, co bys nám chtěl sdělit?

Že se na vás na všechny moc těším!

Hlavní partneři