Král Brněnského Majálesu

Tradiční volba Krále brněnských studentů je tu!

Volba nového krále
pro rok 2024

Internetové hlasování probíhá od 1. 4. až do 11. 5. - hlavního dne oslav!

20.3

Královská losovačka

26.3

Královský beerpong

9.4

Stavba Májky

13.4

Běžím se srdcem

16.4

Královská debata

11.5

Majálesový průvod a Open-Air

Hlasuj pro Krále Majálesu

Hlasování nyní neprobíhá.

cik-cak-klub-01

Podpoř svého kandidáta

Za svým kandidátem nestojí pouze jeho královská družina, ale celá univerzita. Každý hlas se počítá a každý je vítán, aby se zúčastnil Majálesového měsíce studentů. Společně tak zástupci jednotlivých univerzit vytvoří souboj plný skvělých zážitků, který nemá v Brně obdoby!

cik-cak-kral-01

Král vede družinu v průvodu

Fenomenální jízdu Brnem v podobě velkého studentského průvodu, kterým se zahajuje hlavní den oslav, vedou právě kandidáti na Krále a Královny. Alegorické vozy v nejrůznějších podobách se z centra Brna vypravují směrem k open-airu na Výstavišti. V posledních letech se k průvodu za jednotlivé školy přidávají i populární kapely - ale podoba vozů za dané školy je plně v režii daných studentských týmů.

cik-cak-king-01

Král v trojboji na open-airu

Majálesový měsíc studentů vyvrcholí během Majáles open-air festivalu na brněnském výstavišti. Zde královské družiny předvedou na hlavních pódiích ducha své univerzity a hlavně oslaví studentský život. O tom kdo se stane Králem Majálesu rozhodnou společná a individuální představení a hlasování návštěvníků přímo na festivalu.

cik-cak-king-02

Král je mrtev. Ať žije Král!

Vyhlášení nového Krále proběhne před zraky tisíců návštěvníků. Vítěz bude korunován zastupiteli města a rektory brněnských univerzit.

Hlavní partneři