Král Brněnského Majálesu

Tradiční volba Krále brněnských studentů je tu!

Volba nového krále
pro rok 2022

Internetové hlasování probíhá od 11. 4. do 30. 4.

27.3

Nominace kandidátů na krále

11.4

Spuštění online hlasování

12.4

Stavba Majálesové májky na náměstí Svobody

13.4

Představení králů na soutěži studentských kapel

20.4

Královská Beer Pong party

7.5

Volba nového krále na festivalu

Hlasuj pro Krále Majálesu

Hlasování nyní neprobíhá.

cik-cak-klub-01

Podpoř svého kandidáta

Za svým kandidátem nestojí pouze jeho královská družina, ale celá univerzita. Každý hlas se počítá a každý je vítán, aby se zúčastnil Majálesového měsíce studentů. Společně tak zástupci jednotlivých univerzit vytvoří souboj plný skvělých zážitků, který nemá v Brně obdoby!

cik-cak-kral-01

Král vede družinu v průvodu

Fenomenální jízdu Brnem v podobě velkého studentského průvodu, kterým se zahajuje hlavní den oslav, vedou právě kandidáti na Krále a Královny. Alegorické vozy v nejrůznějších podobách se z centra Brna vypravují směrem k open-airu na Výstavišti. V posledních letech se k průvodu za jednotlivé školy přidávají i populární kapely - ale podoba vozů za dané školy je plně v režii daných studentských týmů.

cik-cak-king-01

Král v trojboji na open-airu

Majálesový měsíc studentů vyvrcholí během Majáles open-air festivalu na brněnském výstavišti. Zde královské družiny předvedou na hlavních pódiích ducha své univerzity a hlavně oslaví studentský život. O tom kdo se stane Králem Majálesu 2022 rozhodnou společná a individuální představení a hlasování návštěvníků přímo na festivalu.

cik-cak-king-02

Král je mrtev. Ať žije Král!

Vyhlášení nového Krále proběhne před zraky tisíců návštěvníků. Vítěz bude korunován zastupiteli města a rektory brněnských univerzit.

kral-full-01
king-01

Král Majáles 2019
Honza Udatný za Vysoké učení technické v Brně

Jenda je králem, který bere od života to, co mu dává, a každou chvíli se snaží prožívat na 100%. Rád kolem sebe rozdává pozitivní energii, dobrou náladu a smích. Je vášnivý sportovec, muzikant, student se zápalem pro techniku. Korunu přinesl zpět na červenou půdu VUT společně Královnou Kikou v triumfálním dvojitém vítězství.

Vše o Králi 2019

Hlavní partneři