Anežka

MUNI

BRNO-MUNI-kralovna (2)
Nad mými nápady zůstává občas rozum stát a z energie, co vysílám se často zatočí hlava.

Krásný den přeji,

jmenuji se Anežka. Studuji na pedagogické fakultě a ráda bych jednou učila děti číst, psát a počítat. Jsem holka, co se nahlas (a často) směje, pořád (a všemi způsoby) se snaží rozesmávat všechny okolo a při chůzi na ulici si polohlasem zpívá. -> Zkrátka životní optimistka, co má vždycky co říct (a vždycky to i řekne). Volného času mám pomálu a většinou, když mě potkáte, už dávno jsem měla být někde jinde. Nesnáším totiž nudu a stereotyp, proto zkouším stihnout, co se dá a úspěšně se těm dvěma pojmům vyhýbám. Když si ale přece jen najdu volné okénko, tak skládám básničky, zpívám nebo nadšeně poznávám Brno (spolu s lidmi, co se tu ocitli stejně jako já).

Proč by ses chtěla stát Královnou Majálesu 2024?

Znáte ten pocit, když něco prostě chcete udělat? Cítíte, že by to tak mělo být a důvody k tomu sbíráte až cestou? Dost podobně to bylo kandidaturou na královnu MUNI. Myslím, že mě a holky, co měly modrou korunku roky přede mnou, spojují minimálně tři myšlenky. Všechny víme, že Majáles je víc než série koncertů na Výstavišti. Všechny víme, že tahle královská/majálesová cesta je vrcholný zážitek našeho studentského života. A všechny bychom chtěly, aby se to i na naší univerzitě začalo takhle vnímat. Moc bych si přála, abychom právě my s Marťou byli tím impulsem a další korunka pro naší modrou univerzitu tím pravým hnacím motorem k tomu, abychom Majáles dostali do povědomí MUNI studentů tak, jak si to zaslouží! (Uvědomuji si, že na univerzitě s 30 000 lidí by mohl být decentní oříšek zkusit cokoli prosazovat – ale oříšky já ráda!)

Co pro tebe znamená Brno a čeho si na tomto městě nejvíc vážíš?

Abych byla upřímná, jsem holka z Kutný Hory (to věřím, že mi odpustíte). Do Brna jsem se poprvé podívala až s nástupem na vysokou školu a věřte nebo ne, ihned jsem věděla, že jsem tu správně. Nejstudentštější město ze všech studentských měst, s atmosférou, o které se nedá jen vyprávět, ale musí se prožít. Brno je jistota, že se vždycky v celou dostanu z Hlavase dom. Brno je paní v kavárně, co dopředu ví, co si objednám. Brno je nespočet možností, jak se začít už jako student realizovat. BRNO JSTE VY – PARÁDNÍ LIDI, KTERÝ KAŽDEJ DEN POTKÁVÁM. (5U1R)

Je ještě něco, co bys nám chtěla sdělit?

Chceš vidět v Brně vládnout univerzitu dobrou? Rozhodni se správně a vol tu modrou! #MODREBRNO #MODRAKREV

Hlavní partneři