Majáles hledá parťáky na středních školách

Majáles patří středoškolákům stejně jako vysokoškolákům. Hledáme sympaťačky a sympaťáky, kteří se stanou naší spojkou pro letošní ročník.

Právě teď sháníme parťáky na brněnských a jihomoravských středních školách, kteří budou naší spojkou pro koordinaci účasti studentů jeho školy na Brněnském Majálesu 2023.

Jestli z tebe bude přímo koordinátor, člen studentského týmu nebo propagační ambasador, to se domluvíme později, ale fakt se neboj přihlásit - jsme aktivní parta sympatických studentů středních a vysokých škol a i s tvou pomocí bychom rádi vhodným způsobem do Majálesu zapojili studenty tvojí školy.

Co tě čeká?

Rád bychom se s tebou koncem února setkali (v Brně) a probrali osobně možnosti tvého zapojení, poznali, jak to chodí na tvé škole, kdo jsou šikovní aktivní studenti, kteří mají rádi i mimoškolní aktivity.

Třeba nás k těm správným lidem jenom přivedeš, nebo zastaneš v březnu a dubnu na své škole jednu z těchto rolí:

 • koordinátor - vede tým na své škole
 • člen studentského týmu - můžeš se podílet a pomáhat svému týmu libovolným způsobem podle toho, co ti nejlépe jde nebo co tě nejvíc baví
 • kandidát na krále / královnu - každá škola vyšle do soubojů 1 krále a 1 královnu
 • propagační ambasador - propagace Majálesu a aktivit tvého týmu na sociálních sítích

Čeká nás velká rivalitní soutěž, chceme uká

Ti, kteří si už zapojením do Majálesu prošli, shodně říkají: zažiješ největší zážitek tvých studentských let a hlavně nemáš co ztratit, protože kdyby tě to nebavilo, tak se prostě odpojíš.

A odměny pro členy týmu taky nejsou vůbec špatné:

- volňásky (podle zapojení buď na akce nebo i do VIPů) na akce širšího programu i na Open-Air

- merchandise

- přístup k dobře placeným brigádám

- pamětní list :)

Klíčové akce širšího programu:
- Stavění Májky
- Majáles FUTURE
- Majáles MUSIC
- Vlastní (freestyle) projekt školní týmu
- účast na sociálním / charitativním majálesovém celokrajském projektu
- Majálesová DEBATA
- Majálesové KLÁNÍ kandidátů na KRÁLE & KRÁLOVNU

KVĚTEN 2023 - PRŮVOD & OPEN-AIR

V jeden vyvrcholí celý Majáles - dopoledne epický průvod centrem města, od poledne až do ranních hodin Majáles Open-Air. V tento den se dozvíme vítěze pohárové bitvy družin a krále a královnu brněnských středoškoláků pro rok 2023.

POHÁR STŘEDNÍCH ŠKOL

Má tyhle a tyhle úkoly, tyhle a tyhle výhody. Harmonogram účasti týmu. Odměňování celého týmu a jeho budget. Výhody členů družiny a jejich maximální počet. Typické role v družině. Družináři zabere účast typicky 1 akce za 2 týdny, v dubnu pak 1 akce týdně a průběžná pomoc typicky 2-4 hodiny týdně. Odměnou jsou lístečky a StudentVIP a tohle a tohle.
-> Školní tým na tvé střední škole doporučujeme ustavit do 15. února 2023.

KRÁL & KRÁLOVNA (PRINC & PRINCEZNA - hledáme nový název)

Má tyhle a tyhle úkoly, tyhle a tyhle výhody. Harmonogram účasti týmu. Odměňování celého týmu a jeho budget. Výhody členů družiny a jejich maximální počet. Typické role v družině. Družináři zabere účast typicky 1 akce za 2 týdny, v dubnu pak 1 akce týdně a průběžná pomoc typicky 2-4 hodiny týdně. Odměnou jsou lístečky a StudentVIP a tohle a tohle.
-> Školní tým na tvé střední škole doporučujeme ustavit do 15. února 2023.

DOŘEŠIT A PUBLIKOVAT:

-> hlavní výhra pro Hejtmanův pohár (Pohár, Kazma party, ceny sponzorů, peníze na projekt školy), případně 2. a 3. místo
-> eště necooo? kdo je za nás koordinátor pro SŠ v jednotlivých městech


 KRÁL & KRÁLOVNA
Účastní se disciplín v rámci širšího měsíce a vede reprezentaci školy na Majálesu.

Vztahy navazujeme jak na oficiální úrovni (studentské unie, studentské komory AS), tak napřímo s jednotlivými spolky, nebo i aktivními jednotlivci. Všechny cesty, které vedou k uspořádání lepšího Majálesu jsou otevřené. Brněnský Majáles je největší studentský festival a tím pádem nabízí získání pestré palety organizačních zkušeností pro lidi, kteří se do příprav zapojí.

Letošní ročník má díky vládnímu umožnění konání velkých akcí až od letošního března na klasický doprovodný program opravdu málo času, přesto se pokusíme o zachování klíčových tradičních prvků v důstojné podobě a letošek se stane odrazovým můstkem pro příští, covidem nedecimované, ročníky.

Budeme moc rádi, když se do toho pustíte s námi.

Už tolik lidí se napálilo tím, že vnímají Majáles jen jako "open-air festival", byť báječný.

Nová generace Majálesů je pojatá jako velkolepá oslava studentství - oslavuje a propaguje celoživotní vzdělávání. Prezentují se na něm společnosti, které znamenají budoucnost.

Hlavní stavební kameny jsou:

 • zapojení SŠ a VŠ studentů do nejnáročnějšího studentského projektu v ČR
 • příprava půlroční recesistické bitvy mezi reprezentanty škol
 • prezentace mimořádných a obdivuhodných studentských počinů v různých oblastech (věda, sport, umění, nové technologie)
 • prezentace studentských spolků a pomoc při jejich financování
 • organizace majálesových průvodů nové generace
 • organizace velkolepých open-air festivalů
 • totální ignorace politiků těch zfetovanejch šmejdů

Letošní ročník má díky vládnímu umožnění konání velkých akcí až od letošního března na klasický doprovodný program opravdu málo času, přesto se pokusíme o zachování klíčových tradičních prvků v důstojné podobě a letošek se stane odrazovým můstkem pro příští, covidem nedecimované, ročníky.

Budeme moc rádi, když se do toho pustíte s námi.

pano-brno-majka

Majálesový měsíc studentů

Duben každého roku je ustaven Majálesovým měsícem studentů (dříve "širší program oslav"). V jeho rámci se konají až desítky dílčích akcí, vrcholí bitvy kandidátů za jednotlivé školy, konají se finále soutěží studentských kapel ... Oficiálně je zahájen stavbou májky v centru Brna. Do Majálesového měsíce je možné zařadit studentské akce nepořádané přímo námi, naší rolí je pak především podpora s propagací a organizačním zázemím.

cc-brno-studenttymy

Studentské týmy

Pro každou univerzitu hledáme koordinátora pro Majáles, který je styčným důstojníkem aktivit v rámci dané školy - koordinuje volbu krále, královny a dílčí akce, vede svůj tým. Ty se pak přímo starají jak o podobu doprovodných akcí, tak podobu své části průvodu a zóny ve studentském městě na Majáles Open-airu.

cc-brno-studentkapely

Studentské kapely

Velká klubová akce, kde probíhá finálový večer o postup na samotná pódia v hlavní den akce Majálesu. 2 kapely (jedna vysokoškolská a druhá středoškolská) si jako hlavní cenu odnesou právě živé vystoupení na Majálesu.

cc-brno-debata

Královská debata

Akce probíhající v odpoledních hodinách v sále nebo přednáškové místnosti. Zástupci jednotlivých univerzit (Král a Královna) debatují nad různými tématy týkající se nejen studentského života za podpory svých družin. Kromě moderátorů se přijímají samozřejmě také otázky z řad publika.

cc-brno-majka

Stavění májky

Stavba Máje v centru Brna (typicky nám. Svobody) oficiálně startuje Majálesový měsíc studentů, odsud také vyráží Majálesový průvod v hlavní den oslav.

cc-praha-beerpong3

Doprovodné akce

Studenti organizují dle vlastních námětů - např. Majáles Futsalcup, univerzitní florball contest, Studentské odpadkobraní, Charitativní běh, Beerpongové turnaje, workshopy pro studenty, studentské kapely a mnoho dalších.

pano-brno-pruvod

Postavit kandidáta na krále a královnu za svou školu

Fenomenální jízda Brnem v podobě velkého studentského průvodu, kterým se zahajuje hlavní den oslav. Alegorické vozy v nejrozlišnějích podobách se z náměstí Svobody vypravují směrem k open-airu na Výstavišti. V posledních letech se k průvodu za jednotlivé školy přidávají i populární kapely - ale podoba vozů za dané školy je plně v režii daných studentských týmů.

pano-brno-studentmesto

Studentské město - srdce Open-Airu

Studentské město je složené ze zón jednotlivých studentských týmů a prezentací různých studentských spolků. Každoročně nabízí pestrý program a jedinečnou atmosféru.

 

pano-brno-kralovna

Královna Brněnského Majálesu

Královna Brněnského Majálesu je volena na základě disciplín (některé už před hlavním dnem oslav a některé přímo na open-airu) a korunována v podvečer na Majáles Open-airu.

pano-brno-kral

Král Brněnského Majálesu

Král Brněnského Majálesu je volen na základě disciplín (některé už před hlavním dnem oslav a některé přímo na open-airu) a ceremoniálně korunován v podvečer na Majáles Open-airu.