Festivalový průvodce
Brněnský Majáles 2024

Všechny podstatné informace k sobotnímu Majálesu.
Nezbytné pečlivé přečtení!

Náš hlavní komunikační kanál je Instagram!

Přidej si nás na instagramu @majalesbrno a sleduj nejnovější zprávy vč. soutěží a reportů ze zákulisí. Tady jsme nonstop a nejrychleji odpovíme vaše dotazy!

Označuj náš profil při sdílení svých instastories.

Náš hashtag pro sociální sítě je #majales2024.

MOBILNÍ APLIKACE

V Appstoru a Playstoru najdeš appku Majáles s praktickým průvodcem a online sledováním programu na pódiích. Do vyhledávání dej "Brněnský  Majáles"

VSTUPENKY

Nemůžete dohledat svůj e-ticket?

Navštivte prosím tuto adresu: https://vstupenky.majales.cz/znovu-odeslani-vstupenky.

Musím tisknout vstupenku, nebo stačí ukázat QR kód v mobilu?

Stačí ukázat QR kód v mobilu.

Mohu dokoupit dětskou vstupenku na místě?

Ano, u stánku akreditace. Dětská vstupenka (399 Kč) je potřeba od 6 do 12 let (včetně), od dnes dosažených 13 let je potřeba Sweet17 (699 Kč).

Budou vstupenky na místě?

Ne, poslední vstupenky jsou u nás na webu, kupte je nyní v pohodlí přes internet.

DOPRAVA DO AREÁLU - POUZE PĚŠKY nebo MHD!!!

Máme 1 centrální vstup do areálu - hlavní vstup Výstaviště
Všichni návštěvníci mají jeden centrální vstup na Výstaviště z ul. Veletržní (velká banánová vstupní brána). 

MHD je tradičně posílena - tramvaje č. 1 a navazující spoje - jak na Výstaviště, při odchodu z akce zpátky do města.

Nesnažte se do blízkosti BVV dostat autem, nejsou tu volné parkovací plochy pro veřejnost a způsobili byste kolaps dopravy, což by zablokovalo příjezd umělců. Parkování hledejte několik km od areálu a zbývající část trasy dojeďte městskou hromadnou dopravou, nebo procházkou.

 

POČASÍ

Přes den bude kolem 20 st. Celsia, polojasno, tzn. snad ideální počasí. Navečer se trochu ochladí, počítejte s tím.

NEZBYTNÉ VYBAVENÍ: Kšiltovka, doporučujeme sluneční brýle, doma se namazat slunečním krémem (do areálu již s krémem není možný vstup).

PLACENÍ V AREÁLU - JSME CASHLESS

Festival běží v cashless režimu, tedy platit na stáních je možno platební kartou, mobilem / hodinkami.

Pokud nemáte platební kartu, pro nouzové případy je možné hotově zakoupit předplacené karty, se kterými jde na festivalu platit. Za vydání karty je nutno zaplatit servisní poplatek 100 Kč. Stánek "PRE-PAID" s těmito kartami k placení je umístěn v Pavilonu Z.

MAJÁLESOVÝ PRŮVOD

Podpořte svou účastí majálesový průvod s perfektními kapelami. Sraz je v 9:30 na náměstí Svobody a zahrají nám živě MIRAI, EWA FARNA, CHINASKI, MIKOLAS, VYPSANÁ FIXA a MANENE! Účastní se také všichni kandidáti na krále a královnu a jejich družiny! Účast je samozřejmě zdarma. Toto je vůbec nejlepší cesta jak se dostat do areálu - společně s průvodem!

S ČÍM NEMOHU DO AREÁLU

 • pořadatel vyhrazuje právo pořadatelské a bezpečnostní služby kontrolovat vaše tašky / zavazadla a rozhodnout o tom, zda budete vpuštěni do areálu
 • psi a jakákoliv jiná zvířata
 • deštníky a další nebezpečné předměty
 • flakony s parfémy nad 100 ml
 • jakékoliv drogy
 • vodní dýmky
 • jakékoliv zbraně
 • ostatní nebezpečné předměty
 • vlastní jídlo a pití (s výjimkou potvrzení od lékaře na výjimečný stravovací režim), v areálu je dostatek pestrého nealko a alko sortimentu, stejně tak pestrá nabídka jídel.
 • pokud budete mít v batohu své jídlo a pití, budete požádání o jeho zkonzumování před vstupem do areálu
 • do areálu nebudete vpuštěni opilí nebo pod vlivem omamných látek
   

S ČÍM MOHU DO AREÁLU

 • fotoaparáty - amatérské i profesionální zrcadlovky, videokamery
 • děti, pokud jsem jejich rodič a budu po celou dobu s nimi (v areálu není hlídání dětí ...) do 6 let zdarma, děti od 7-12 let platí dětskou vstupenku (možno dokoupit na místě na stánku AKREDITACE za 399 Kč), ve věku 13-17 let SWEET17 vstupenku (na místě na stánku AKREDITACE za 699 Kč). Do 12 ti let vyžadujeme nezbytný doprovod někoho plnoletého (rodič apod.).

NÁVŠTĚVNICKÉ ID PÁSKY

Každý návštěvník obdrží při vstupu do areálu ID pásku, se kterou je možné opustit areál a znovu se do něj vrátit. Návrat do areálu nebude umožněn lidem v podnapilém stavu a pod vlivem omamných látek, o znovuvpuštění do areálu rozhoduje pořadatelská a bezpečnostní služba.

HARMONOGRAM DNE

Viz níže na této stránce.

ZTRÁTY A NÁLEZY

Ztráty a nálezy budou k dispozici u vstupu do areálu den po skončení akce od 12:00 do 18:00. Pokud najdete nějakou ztracenou věc, odevzdejte ji na stánku "INFORMACE / ZTRÁTY A NÁLEZY", který je u hlavního vstupu. Pokud se u vás najde nějaká cizí věc po akci, napište prosím na ztraty @ majales.cz, mockrát děkujeme!

ZÁLOHOVANÉ VRATNÉ KELÍMKY

Tak jako v posledních 11 letech, i letos používáme u pivních produktů zálohované vratné kelímky. Když koupíte první pivo, zaplatíte navíc zálohu za vydaný kelímek, když půjdete koupit druhé pivo, vyměníme vám kelímek 1 špinavý za 1 čistý a další zálohu tedy neplatíte. Máme 2 denní výkupové stánky pro vrácení "posledního kelímku" (v Pavilonu Z a Pavilonu V) a zároveň posilový noční výkup na velkém stanu AKREDITACE při výstupu z areálu. Při konci akce se vzhledem k návalu tvoří fronta, která může zabrat 15 - 30 minut. Buďte prosím trpěliví, všechny zálohy budou vypořádány. Pozor, vratné kelímky už nelze vracet na AFTERPARTY!

AFTERPARTY - MAJÁLES NIGHT V PAVILONU V

Od 23:30 otevře brány oficiální afterparty v Trojhalí Karolina a bude postupně "napouštět" návštěvníky, od 00:00 vystoupí MANENE, NOBODYLISTEN, BLACK ANGELIKA a TREZOR. Kupte si vstupenky pohodlně v předprodeji za 250 Kč - nákup zde

Užijte si sobotní Majáles, dodržujte pitný režim (tím myslíme nealko a kdo popije, prokládat opět dostatkem nealka). V podvečer se tvoří na stáncích s jídlem fronty, protože na velkém festivalu nelze za jednu hodinu uspokojit všechny "strávníky", jde tomu samozřejmě předejít tím, že si dobrou baštu dáte v areálu už o něco dříve.

Pokud něco nebude fungovat, buďte prosím trpěliví, náprava bude zajištěna v nejkratším možném termínu.
 
 
Díky moc za pozornost a přejeme co nejlepší zážitky!
 
Tým Majáles

pruvodbrno-web
timeplan-brno-2024
mapareal-brno24-f2 mapareal-brno24-f2
event-brno-final-night event-brno-final-night

Vstupenky na Majáles NIGHT

Nákup vstupenek v předprodeji - opendoor 23:30.

Hlavní partneři