Studenti MENDELU
na Majáles!

Srdečně vás zveme na letošní Majáles v celého jeho šíři! Stavění májky, královské akce a večírky, soutěž kapel, charitativní běh a velkolepé vyvrcholení oslav - majálesový průvod Brnem a jedinečný Open-Air.

Vstupenky na Majáles

zahlavi-skol-mendelu2
Protože MENDELU majálesová koruna prostě sluší!

LENKA SVOBODOVÁ
koordinátorka studentských aktivit MENDELU

Letošní akce širšího programu
 

cc-hradec-kandidati

22.3. - Královská losovačka

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Melodka od 18:00 - Zahajovací akce královského klání roku 2023. Studenty z brněnských, pražských, hradeckých a ostravských univerzit čeká nadupaný program, kde soutěživost rozhodne o tom, kterou kapelu si vylosují do majálesového průvodu. Jedinečný večer, na který se rozhodně nezapomene!

cc-brno-zdobeni-majky

27.3. - Zdobení majálesové májky

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Mendelu od 11:00 - Mendelova univerzita každoročně daruje strom pro majálesovou májku, která ozdobí náměstí Svobody. O odkornění stromu, upletení věnce a nazdobení májky se postarají naši kandidáti na krále a královnu. Barva které univerzity bude na májce nejvíc vidět?

foto-cikcak-majka

28.3. - Stavba májky

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Náměstí Svobody od 15:00 - Zažij nezapomenutelnou oslavu jara a studentství! Stavbu májky zahajuje tradiční průvod, kde se ukáže originalita a tvořivost studentských univerzitních a středoškolských družin. Vycházíme v 14:00 od Mendelovy univerzity na Svoboďák, kde májku slavnostně vztyčíme a pokřtíme společně s zastupiteli města Brna a Jihomoravského kraje. Pořádnou party na Svoboďáku budou mít na svědomí brněnští HiJacks - finalisté soutěže studentských kapel 2022.

cc-brno-charitativni-beh

2.4. - Běžím se srdcem

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Park Lužánky od 14:00 - Rád běháš? Nebo vůbec? Nevadí, prostě zvedni zadek a přijď se pohnout pro dobrou věc. Společně s Dnes pomáhám a jihomoravskými středoškoláky připravujeme běh s charitativním přesahem. Udělej něco pro své zdraví a zároveň podpoř ty, kteří to potřebují!

cc-kralovska-debata3

4.4. - Královská Debata

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

MENDELU, Aula v budově A od 16:00 - Jedinečná královská debata, kde tě kandidáti na krále a královnu Majálesu přesvědčí o svých cílech, projektech a schopnostech reagovat na důležité otázky. Kromě moderátora budou dotazy na aktuální témata pokládat i rektoři univerzit a další významní brněnští představitelé.

cc-brno-odpadkobrani

18.4. - Sázím se srdcem

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Obora Holedná od 11:00 - Za jeden strom, který pokácíme na májku, vysadí univerzitní družiny v čele s královským párem 2000 nových. Studenti společnými silami navrátí zeleň do oblasti zasažené kůrovcem.

cc-brno-studentkapely

19.4. - Majáles Bands

✅ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Fléda od 19:00 - Tvoříme dějiny a vybíráme budoucí headlinery Majálesu ze studentských kapel. Přijď podpořit svého favorita na našlapané klubové finále a dej mu svůj hlas v soutěži o ceny, které vystřelí jeho kariéru na nový level. Kromě koncertu kapel se ale chystá i sakra dobrá party! S každým vypitým drinkem podpoříš svou univerzitní družinu na cestě za vítězstvím v majálesovém boji!

cc-brno-pruvod2

6.5. - Majálesový průvod a Open-Air

Náměstí Svobody od 10:00 - Největší průvod moderního československa! Legendární Majálesový průvod otevírá velkolepé zakončení měsíce studentských oslav - Brněnský Majáles Open-Air 2023. Kandidáti na Krále a Královnu s brněnskými studenty připraví alegorické vozy s nejlepšími kapelami CZ/SK scény. Společně projedou Brnem ze Svoboďáku až na Výstaviště, kde otevřou brány Majálesu. Obleč se do barev své univerzity, střední školy, nebo sám za sebe a vyraž s námi v sobotu dopoledne vytvořit největší český porevoluční majálesový průvod.

Kandidátka na královnu MENDELU

NATÁLIE - Ahoj! Jmenuju se Natálie Blažková a jsem studentkou druhého ročníku Designu nábytku na Mendelově univerzitě v Brně. Jsem holka z farmy, takže se nezaleknu žádné práce a povinnosti, ať už se jedná o poklizení dobytku, kydání hnoje, výrobu stolu, nebo vypití více zelené, než mám krve v těle. Jdu do všeho na 110 %. Jsem velký extrovert s láskou k lidem, přírodě a zvířatům. Jako správná moravská duše to umím rozjet a věřte, že se mnou zavřete každou akci. Po tom všem, co jsem tu psala možná zdání klame, ale jsem tak trochu i nerd, kterého baví se učit, rád si zahraje Minecraft a dělá po nocích grafiku. Moje motto je: "Na co chlapa, když máš pivo, tak sa napij, ať je živo!"

Hlasuj pro mě!

fotosite23-kralovna-mendelu

Kandidát na krále MENDELU

LUBOŠ  - Ahoj, já jsem Luba. Mám rád přírodu, zvířata, a hlavně čas strávený s přátelí. Jsem pro každou špatnost, hlavně ať není nuda. Na 100% jdu poznat podle smíchu a to už z dálky. Volnej čas trávím v lese nebo u vody. Radši hory než moře a v žilách mi koluje zelená.

Hlasuj pro mě!

fotosite23-kral-mendelu
pano-praha-mesto

Vzpomínky na studentské týmy z minulých Majálesů

Na Majáles vysíláme silné kandidáty na krále, královnu a jejich družiny, stavíme alegorické vozy do průvodu a připravujeme studentské zóny na Open-Airu plné atrakcí, studentských spolků a aktivit. Letos to bude zas o rok lepší!

A tohle je neuvěřitelný program letošního Majáles Open-Airu

Brněnské oslavy vyvrcholí
v sobotu 6. května
:

od 10:00 - majálesový průvod centrem Brna
od 12:00 - Majáles Open-Air na Výstavišti
od 22:00 - Majáles NIGHT (noční halový festival)

posmock-brno-mob posmockup-brno

Hlavní partneři