Disonant

Vysoké učení technické v Brně

disonant-detail-big

Disonant je brněnská čtyřčlenná kapela hrající hard/alternative-rock s progresivními prvky. Zakládá si na českých textech, energických vystoupeních a rozmanitosti stylu písniček.

Kapela Disonant byla založena v létě 2018 Ondrou Kejvalem a Martinem Grünwaldem. V provizorním tříčlenném složení kapela Disonant odehrála v červnu 2018 první koncert, po kterém se ke kapele připojil Joey Sedlák (baskytara) a následně Vojta Pavlík (kytara). Až do roku 2018 byla kapela zavřená ve zkušebně a od ledna 2019 aktivně hraje koncerty. Kariéra byla zahájena soutěží kapel Band Pong v brněnském Metro music baru, ve které kapela Disonant zvítězila. Kapela často koncertuje v brněnských hudebních klubech, mezi dosud největší vystoupení patří Studentský Majáles Brno 2021 před kapelou Wohnout.

V prosinci 2019 kapela vydala debutní singl "Sled Událostí" včetně videoklipu. Následně v srpnu 2020 bylo vydáno EP o pěti písních s názvem "Loutky Zla". K úvodní písni EP "Párty" byl mimo jiné vydán videoklip. Na podzim minulého roku jsme u Filipa Vlčka z kapely John Wolfhooker nahráli singl „Hymna Krach Extáze“, ke kterému se aktuálně dokončuje videoklip.

Současné složení: Ondřej Kejval, Martin Grünwald, Vojtěch Pavlík, Josef Sedlák

Soutěžní video

Rádi bychom tě pozvali na
finálový večer v Metro Music Baru!

Nabušené finále soutěže kapel proběhne ve středu 13. dubna v brněnském Metro Music Baru. Právě zde rozhodne publikum svými hlasy o tom, kdo z postupujících z online hlasování se stane vítězem, který získá možnost zahrát si na jednom z hlavním Majálesových pódií a finanční prémii.

Sleduj FB událost

Hlasuj pro tuto kapelu a dostaň je do finále

Hlasování nyní neprobíhá.

Hlavní partneři