SETKÁNÍ/ENCOUNTER

2.–6. 4. Divadelní festival Setkání/Encounter

Encounter

Na Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se letos se svými inscenacemi přihlásilo celkem 45 škol z celého světa. O tom, kdo ze zájemců se zúčastní festivalu, rozhodovala výběrová komise. Nakonec vybrala dvanáct škol a jejich představení.

Návštěvníci festivalu se mohou ve dnech 2.–6. dubna 2019 těšit například na inscenace z divadelních škol z Lotyšska, Bosny a Hercegoviny, Filipín, Ruska, Německa, Chorvatska, Bulharska, Rakouska nebo na každoroční Polsko, Slovensko a samozřejmě Českou republiku.

Zahájení festivalu proběhne 2. dubna na Moravském náměstí, kde bude postavena Open Air Stage. Kromě toho zde sólově vystoupí slovenská písničkářka Katarzia. Dále se představí kapela Acute Dose a studenti JAMU. Účastníci si mohou tedy mimo divadelních inscenací užít i hudební vystoupení.

Festival se zaměřuje na talentované mladé umělce z uměleckých akademií a univerzit z celého světa. Dává jim možnost setkat se se svými studentskými kolegy a také odborníky z mezinárodního divadelního světa. Organizační tým festivalu se skládá ze studentů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kteří pracují pod dohledem jejich pedagogů.

Podrobné informace o programu najdete na webu: www.encounter.cz

Pivní
partner
Hlavní partneři