ROZHOVOR: Královna Brněnského Majálesu

Proč se Domča rozhodla kandidovat za VFU? Jak jí pomohla družina a co ona říká na meziuniverzitní vztahy?

Co Tě vedlo k rozhodnutí kandidovat na královnu Majálesu?

Domča: Jsem holka, co ráda zkouší nové věci, poznává nové lidi a v neposlední řadě má ráda výzvy. A tak, když jsem viděla pozvánku na kandidaturu na královnu na naší univerzitě, tak jsem sice trochu zaváhala, ale poslala to hned spolužačkám. Ty mě přesvědčily, abych do toho fakt šla. A tak se to stalo :D. Když jsem se potom dostala dál, chtěla jsem všem ukázat, že Veterinární a farmaceutická univerzita je samostatná a skvělá, a také to, že nespadáme pod žádnou jinou!

Jaká byla tvoje cesta za vybojováním koruny? A na co ráda či nerada vzpomínáš?

Domča: Pokud člověk něco chce, většinou cesta za cílem má i svá úskalí. A tady tomu nebylo jinak. První nezdar byl hned na začátku. Kamarádky, které mě přesvědčily, abych se přihlásila, mi oznámily, že do toho se mnou nejdou, protože na takový věci nejsou a určitě nebudou vystupovat před publikem. Přišla jsem tedy o potencionální družinu, podporu a tak nějak jsem musela vymyslet co dál. Říká se, že v nouzi poznáš přítele a já nakonec v okolí našla hned 5 super holek, které do toho se mnou šly! Co se týká celého průběhu, byla to radost i starost. Skloubit školu, zdraví a Majáles nebylo vždy jednoduché, ale díky úžasné družině a hlavně koordinátorkám jsme společně všechno zvládli! Všechny akce byly parádní! Takovou atmosféru prostě jinde nezažijete. A co bylo nejvíc? Sešla se opravdu skvělá parta lidí a díky tomu to celé byla jedna velká jízda!

Jedna z hodnotící části byla tvorba projektu, na kterém bude po výhře možné spolupracovat s městem. Jaký byl Tvůj projekt a jak se v současnosti vyvíjí?

Domča: Na základě našeho projektu by se měl uskutečnit festival na téma prevence v oblasti zdraví lidí, protože prevencí se dá předcházet mnoha závažným onemocněním a problémům. Projekt je zatím v čekací fázi, tak se uvidí co a jak bude dál :)

Důležitou součástí krále a královny je družina a koordinátoři. Jak probíhala spolupráce a jak jste fungovali jako tým?

Domča: Bez nich by to nešlo! Já, král, lidé z mojí a královy družiny jsme si skvěle sedli a užili jsme si na akcích i na nacvičování spoustu legrace, a právě jejich podpora mě dostala tak daleko. Díky skvělé práci koordinátorek mělo všechno poměrně hladký průběh. Holky byly prostě úžasné. A musím speciálně vychválit Šárku Somerlíkovou, bez které by to opravdu nešlo!

Jaká byla celková podpora studentů ze tvé univerzity?

Domča: Jak jsme říkali, jsme malá univerzita počtem, ale velká srdcem! Podpora byla super, i když nás nebylo zase tolik. Na Majálesu se nás ovšem sešlo víc než dost a slyšela jsem mnoho povzbuzujících slov, která mi dodaly odvahu!

Proti sobě bojovaly celkem 4 univerzity, jaké byly a jsou vaše vztahy?

Domča: Myslím, že vztahy jsme měli se všemi univerzitami více než dobré. Rivalita tam samozřejmě byla, ale zároveň se z nás mnohých stali přátelé. Nejlepší vztah jsme měli s Mendelu, kdy jsme se podporovali navzájem a všechno prožívali tak nějak dohromady. Navíc se společně stále vídáme a snažíme se i plánovat akce, na kterých se sejdeme. A samozřejmě už se všichni těšíme na další Majáles!

Co bys doporučila budoucím kandidátům a kandidátkám?

Domča: Najdi tu nejlepší družinu, protože to je základ! Užívej si akce a nová kamarádství, a hlavně to nehroť! Buď sám sebou, věř si a bav se!

Pivní
partner
Hlavní partneři