ROZHOVOR: Král Brněnského Majálesu

Proč Johnny chtěl kandidovat za MENDELU? Co bude dál s jeho projektem? Co jeho družina a jaké jsou meziuniverzitní vztahy? Kde vysadil svou lípu, kterou jako jednu ze sta dostal od hejtmana JHMK?

Co Tě vedlo k rozhodnutí kandidovat na krále Majálesu?

Johnny: Velmi rád a často se zapojuji do aktivit spjaté se školou. Jednak jsem si řekl, že je to skvělá příležitost, jak zapracovat sám na sobě, získat nové zkušenosti a kamarády, ale také posunout se zase o kus dál. A za druhé jsem chtěl zviditelnit svoji univerzitu, která mi dává vzdělání, a svoji fakultu, která tento rok slaví 10 let od svého založení.

Jaká byla tvoje cesta za vybojováním koruny? A na co rád či nerad vzpomínáš?

Johnny: Na jedné straně namáhavá a stresující, ale na druhé straně velmi vzrušující a zábavná. Za tu krátkou dobu jsem nastřádal plno krásných zážitků a vzpomínek. Určitě to byla skvěla zkušenost! Nejradši vzpomínám na průvod - pro mě rozhodně nejlepší část celého Majálesu!

Jedna z hodnotící části byla tvorba projektu, na kterém bude po výhře možné spolupracovat s městem. Jaký byl Tvůj projekt a jak se v současnosti vyvíjí?

Johnny: Můj projekt nese název Share-care a klade si za cíl řešit bytovou problematiku pro studenty i seniory v Brně. Díky založení webového portálu s nabídkami pokojů od seniorů, kteří se často cítí být opuštěni a mnohdy mají problém se splácením vysokého nájmu, zejména v centru města, by měli studenti příležitost získat možnost levnějšího bydlení a většího komfortu pro učení, a senioři získají peníze a pomocnou sílu do domácnosti. Vše by probíhalo na základě plnění vzájemné dohody mezi studentem a seniorem tak, aby byli oba spokojeni. Podmínky o plnění by kontroloval jednou za čas pověřený pracovník. V současnosti, se čeká na schůzku s novou primátorkou Brna.

Důležitou součástí krále a královny je družina a koordinátoři. Jak probíhala spolupráce a jak jste fungovali jako tým?

Johnny: S koordinátorkami se znám z předešlých let, kdy jsem se zapojoval jako člen družiny, čili s těmi jsem vycházel skvěle. Do družiny jsme vzali velký počet kamarádů, jak z mé strany, tak z královniny. Družina měla cca 25 členů z toho se samozřejmě postupem času vykrystalizovali členové, kteří přípravám a podpoře darovali mnoho času, těch bylo cca 10-15. Jako tým jsme nicméně fungovali skvěle, ti co to dělat chtěli to dělali a bavilo je to, ti co o to takový zájem neměli se tolik nezapojovali, a proto tedy přišly o spoustu legrace a pití.

Jaká byla celková podpora studentů ze tvé univerzity?

Johnny: K výhře dostatečná.

Proti sobě bojovaly celkem 4 univerzity, jaké byly a jsou vaše vztahy?

Johnny: Za tu dobu, co chodím na Majáles si myslím, že tento rok to byly nejlepší meziuniverzitní vztahy, co mohly být. Na průvodu se tentokrát neprojevovala prakticky žádná rivalita, naopak jsme podporovali jeden druhého a neskutečně si to užili. Tyto vztahy se osobně snažím udržet a především rozvíjet dál. S VFU plánujeme společné akce atd.

Co bys doporučil budoucím kandidátům a kandidátkám?

Johnny: Hlavně si věřit a jít si za tím.

Kde si zasadil svoji výhru - 1 ze 100 líp, které se sázeli v JHMK a jak to proběhlo?

Johnny: Slavnostní lípu jsem zasadil na mezinárodní den demokracie na Kraví hoře. Celá akce proběhla za účasti zástupců Studentských komor akademických senátů, studentských spolků, ale i široké veřejnosti. Průběh byl velmi poklidný, na začátku jsme si připomněli jak je pro nás demokracie důležitá a že ji nemáme brát jako samozřejmost. Poté jsme uspořádali veřejné grilování pro všechny zúčastněné. Věřím, že si tuto událost všichni užili.

Pivní
partner
Hlavní partneři