17. Filmový festival FI MUNI

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity, Univerzitní kino Scala
17. května, 19:30

filmovy-festival_web.jpg

Již po sedmnácté se koná Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Letošní ročník má motto: Pohni obrazem!

Tato filmová přehlídka vznikla v roce 2001. Od té doby se každoročně opakuje a neustále roste její návštěvnost i kvalita. Na festival jsou přijímány krátké filmy, které natočili studenti (nebo absolventi) Masarykovy univerzity. Podílejí se na námětu, scénáři, režii, organizaci průběhu natáčení, střihu, produkci i postprodukci. V tom všem je podporují kinematograficky zkušenější kolegové-mentoři a také kolektiv pedagogů. Hlavním cílem a účelem festivalu je zejména podpora akademické produkce krátkých filmů.

Diváci během festivalu uvidí krátkometrážní filmy různých žánrů i technických přístupů. V závěru večera proběhne hlasování a odborná porota i diváci zvolí nejlepší snímek. Vítězové obou kategorií si odnesou věcné ceny od sponzorů a získají putovní trofej – sošku Filmobola.

Festival se uskuteční 17. května od 19.30 v prostorách Fakulty informatiky. I letos se bude souběžně promítat v Univerzitním kině Scala.

Promítání snímků proběhne pod záštitou děkana FI MU prof. RNDr. Jiřího Zlatušky, CSc. a primátora města Brna Ing. Petra Vokřála. Vstup na filmový večer je zdarma.

Trailer festivalu

Pivní
partner
Hlavní partneři